Kadangi iš Lietuvos tiesioginių skrydžių į svečias šalis yra gana nedaug, dažniausiai kur nors skrendant tenka skristi su persėdimu.

Jungtiniai skrydžiai

Tradicinės aviakompanijos ir kelionių agentūros paprastai siūlo tik jungtinius skrydžius, nuskristi iki tam tikro miesto, o po to persėsti į kitą tų pačių avialinijų skrydį. Toks jungiamasis paprastai skrydis kainuoja brangiai, o ir galimų galutinių kelionės miestų (oro uostų) kiekis yra pakankamai ribotas.

Jungtinė kelionė

Pastaruoju metu tampa vis populiariau keliauti kombinuojant skrydžius ir jungiant įvairių avialinijų skrydžius – tiesiog tuos, kurie pačiam keliautojui yra patogesni ir, aišku, pigesni. Todėl visiems skrydžiams yra perkami atskiri bilietai, dažnai net skirtingų aviakompanijų. Tokiu atveju skrendama iki vieno oro uosto, jame iš naujo priduodamas bagažas (jeigu keliaujama su juo), iš naujo registruojamasi skrydžiui (jeigu nebuvo atlikta online check-in procedūra). Kadangi yra įsigyjami atskiri bilietai, tokį keliavimo būdą mes vadiname jungtine kelione.

Kartais skrendant atskirais skyrdžiais, t.y. jungtinės kelionės būdu, gali tekti kelias valandas ilgiau palaukti oro uoste (mes rekomenduojame, kad tarp atskirų skrydžių būtų ne mažiau kaip 2 val. skirtumas), o kartais gali tekti ir nakvoti tranzitiniame oro uoste. Tačiau jums pageidaujant, atvaziuoju.lt portalas pasirengęs jums pasiūlyti patogią ir pigią nakvynę šalia tranzitinio oro uosto esančiame viešbutyje. O jeigu vis dėlto nuspręsite naktį praleisti pačiame oro uoste, jame tikrai sutiksite nemažai tokių keliautojų kaip jūs.

Kodėl dauguma žmonių vis dėlto renkasi jungtines keliones? Tiesiog šiuos nedidelius nepatogumus atperka keletu ar net keliolika kartų mažesnė bilietų kaina. Paprastai skrendant iš Lietuvos jungtiniu skrydžiu į Europos miestą bilietas gali kainuoti apie 800-1000 Lt, o perkant atskirus skrydžius ir keliaujant jungtinės kelionės būdu – apie 100-300 Lt. Taigi, vidutiniškai galima sutaupyti apie 500-600 Lt, o jeigu keliaujate dviese ar su draugų kompanija, sutaupoma dar daugiau.